Stavebný boom opäť rozostaval naše mestá či vidiek, mení ich tvár a vnáša nový vietor do štýlov, hlavne čo sa týka použitých materiálov. Tie sa menia a čoraz viac sa do popredia dostáva sklo, to je viditeľné na prevažne administratívnych budovách či iných komerčných stavbách. Jeho zastúpenie percentuálne stále rastie.

Bezpečnosť je v uzamykaní

Prispôsobovať sa trendom v architektúre je nutnosť, moderné stavby totiž potrebujú spĺňať viacero kritérií a noriem, ktoré sa viažu s procesom kolaudácie a ich následným využívaním. Každý použitý materiál je takisto pod drobnohľadom s dôrazom na jeho kvalitu, a sklo týmto nárokom vyhovuje. Tak sa z neho vyrábajú mnohé súčastí budov, od tých najjednoduchších ako sú okná či dvere až po celé presklené fasády.

LM-MONT je spoločnosť, ktorej činnosť na Slovensku poznáme hlavne vďaka ich kvalitným konštrukčným systémom a inovatívnym riešeniam, ktoré dodávajú na stavby nielen u nás, ale aj v zahraničí. Vyrábajú konštrukčné prvky a množstvo z nich už aj reálne na stavbách funguje. Venujú sa výrobe produktov z hliníka, plastov a skla, ide o okná, dvere, steny, zábradlia, pergoly, zimné záhrady, sprchové kúty či zásteny a veľa iných produktov.

Sklo ako vychytený materiál súčasnosti nechýba v žiadnej novopostavenej budove, ba práve naopak, trendom sú nadrozmerné sklenené plochy, steny, ktoré majú funkciu obvodových plášťov či fasády. Na tieto steny zo skla sa používa GK623 bezpečnostné sklo, ktoré môže mať hrúbku 8, 10 či 12mm, spájanie sklenených tabúľ môže byť formou bez rámov, teda iba lepením alebo bodovými úchytmi, druhým spôsobom je možné tvoriť steny s rámami z hliníka v rozličných tvaroch.

Pracovisko v modernom poňatí

Steny však musia zaistiť aj vstup do miestnosti, preto sa ich súčasťou stávajú dvere, posuvné alebo otváravé. Bezpečnosť priestoru zabezpečí ich uzamknutie, a to sa deje prostredníctvom zámku na dverách. Tie sa vyrábajú z nerezu, ktorý má lesklý alebo matný povrch, napríklad prvok GK623, čo je protikus k zámku s označením US623. Vďaka tomuto systému uzamykania dverí budú miestnosti dobre chránené pred nežiaducim vniknutím.