Upratovanie bytu môže byť aj náročné. Potrebujete každý týždeň dostatok času na vykonanie všetkých prác v byte. Túžite po krásnom byte? Musíte sa oň postarať. Niekedy je to veľmi ťažké, no každá žena to zvládne. Nevzdávajte to hneď na začiatku. Láka vás bývanie ako v amerických filmoch? Majú tam vždy uprataný byt alebo rodinný dom, ktorý vyzerá ako z katalógu o bývaní. Páči sa vám to? Mali by ste sa o to pokúsiť aj s vašim bytom. Správny spôsob upratovania vám to zaručí a budete sa cítiť vo svojom byte naozaj ako doma. V upratovaní začínajte od najvyššie umiestnených poličiek alebo nábytku. Poutierajte prach a pokračujte v iných upratovacích činností.

žehlenie

Na upratovanie používajtečistiace prostriedky, ktoré sú na to určené. Na utretie prachu používajte prostriedok na prach, na umývanie kúpeľne používajte prostriedky vhodné do kúpeľní a na vaše podlahy tiež používajte čistiace prostriedky, ktoré sú určené na podlahy. Vysávať tiež treba. Vysávač dokonale odstráni usadený prach aj z takých miest, kde sa mopom alebo handrou nedostanete. Pomáha bojovať aj proti roztočom a baktériami, ktoré voľným okom nevidíte. Výkonný vysávač má veľa využití. Použitím rôznych nádstavcov povysávate aj tie najtenšie priestory, či aj povysávate prach z vašej klávesnice od počítača. Dostane sa naozaj všade. Viete si ním povysávať aj pavučiny, ktoré sa nazbierali v kútoch vašich stien.

umývanie podlahy

Umývanie okien patrí k bežným činnostiam, ktoré nevykonávate však každý deň. Umývanie je vhodné tak trikrát do roka, no niektoré ženy svoje okná umývajú aj častejšie. Pri umývaní okien nezabúdajte na vyčistenie žalúzii. Na žalúziach sa usadzuje veľké množstvo prachu, ktoré je nutné odstrániť. Ten prach by ste potom dýchali každý deň a neprispieval by k zdravému životnému štýlu. Upratovanie môže byť aj zábava. Pustite si pri upratovaní svoju obľúbenú hudbu a uvidíte, ako dobre a rýchlo vám to pôjde. Pri hudbe navyše získať pozitívnu energiu, ktorú vložíte práve do upratovania.