Aj vy máte vo svojej domácnosti rôzne elektro spotrebiče? Poskytujú vám pohodlie pri vykonávaní rôznych činností? Aké spotrebiče vlastníte?

Kuchyňa

V kuchyni máme asi najviac elektrických spotrebičov. Chladnička, mraznička, kávovar, rýchlovarná kanvica, sporák, digestor, mikrovlnná rúra, mixér či kuchynský robot. Všetky tieto domáce elektro spotrebiče nám pomáhajú každý deň. Stali sa súčasťou pri príprave rôznych pokrmov alebo nápojov. Niektoré slúžia len na uskladnenie uvareného jedla, potravín alebo aj na ich dlhšiu trvanlivosť. Chladnička aj mraznička sú pre to najpotrebnejšie spotrebiče vo vašej kuchyni.

kuchynské spotrebiče

Obývacia miestnosť

V obývačke máme televízor, rôzne svietidlá, digitálne zariadenia, ako napríklad stolný počítač, tablety, notebooky a nabíjačky. Niektorí majú aj reproduktory či rôzne prehrávače na filmy. Aj vy také máte? Určite nejaké elektro spotrebiče alebo zariadenia nájdete aj vo vašej obývacej miestnosti.

Kúpelňa

Ak si myslíte, že vo vašej kúpelni sa nenachádzajú elektrické spotrebiče, ste na omyle. Máte tam práčku, sušičku, fén na vlasy, elektrické zubné kefky alebo aj iné spotrebiče.

domácnosť

Spálňa

V spálni väčšinou spíte. Spálňa obsahuje veľkú posteľ, nočné stolíky a poprípade nejaké skrinky na uloženie základných kúskov vášho oblečenia. A čo vidíte na svojich nočných stolíkoch? Sú tam nočné lampy, ktoré sú pripojené k elektrickej energie. Aj tie sa počítajú medzi elektrické zariadenia, bez ktorých sa nezaobídete. Radi si čítate knižku? Určite používate pri čítaní svoju nočnú lampu, ktorú máte na svojom nočnom stolíku.

Elektrickými zariadenia sú všetky veci, ktoré sú pripojené k zdroji elektrickej energie. V tejto digitálnej dobe skoro všetko ide na elektrinu. Doba ide dopredu a kupujeme si čoraz viac elektrických či elektronických zariadení, ktoré umiestňujeme po celom našom byte alebo rodinnom dome.