Okná vždy plnili funkciu zabezpečiť prirodzené svetlo do našej domácnosti. Rokmi nároky na prirodzené svetlo stúpali a dnes je moderný trend veľkého presklenia našich domov. Veľkoplošné okná so sebou nesú aj nové podmienky. Niektoré domy majú plochu okien takmer rovnakú ako plochu muriva. Preto musia byť okná mimoriadne kvalitné, aby ste nemali veľké straty na energiách. Aby sme mali v domácnosti prirodzené svetlo okná potrebujeme. No dajte si záležať na tom, aby boli dobre vyrobené, dobre namontované a aby boli kvalitné. Najčastejším strašiakom pri výbere okien je zlé tesnenie medzi rámom a murivom a zle tesnenie medzi rámom a sklom.

hliníkové okná

Takisto čoraz viac riešime aj bezpečnosť pri oknách. V prípade domov sa nikto netúži zobudiť s rozbitým sklom. Čo sa týka tesnenia, vyhrávajú hliníkové okná. Hliníkové okná majú dokonalú tepelnoizolačnú funkciu, ktorá zabezpečí, že cez rám ani sklo neprejde takmer žiadne teplo z domácnosti von. To určite oceníte pri šetrení na vykurovaní. Určite ste už zaznamenali, že hliníkové okná vyhrali prvenstvo aj v ďalších sférach. Veľa domácnosti si zvolili práve hliníkové okná aj vzhľadom na design. Výhodou je mimoriadne úzky rám, ktorý pôsobí na nehnuteľnosti moderne. S hliníkovými oknami môže aj bežný bungalov vyzerať ako luxusná vila.

okná

Typickou farbou hliníkových okien je antracitová alebo čierna. Zvoliť si však môžete farbu podľa vlastných požiadaviek. Takisto si môžete vybrať iné farebné prevedenie v interiéri a iné farebné prevedenie v exteriéri. Hliníkové okná sú častokrát spájané s veľkoplošnými rozmermi a takisto sú spájané s terasovými dverami. Vzhľadom na veľký rozmer terasových dverí a obľúbený posúvací patent pri otváraní je dôležité, že hliníkové okná majú veľmi nízku hmotnosť. Pri otváraní takýchto terasových dverí tak nepocítite žiadny odpor. Hliníkové okna sú už dnes mimoriadne obľúbené. A sú budúcnosťou v architektúre.