Predaj firmy

Firma s nejakou tradíciou je dobrá voľba pre ľudí, ktorí by chceli začať s podnikaním, čo najskôr. Pri založený novej firmy to nie je vôbec reálne kedže rôzne “vybavovačky” či registrácie na úradoch nie je možné preskočiť. Tu sa, ale jedna o firmy, ktoré už všetko podstatne vybavené majú keďže v minulosti viedli či vykonávali nejakú podnikateľskú činnosť. Samozrejme na ich čele stal nejaký ten majiteľ. Ako každé firma aj tieto sú zapísané vo verejnom zázname, ktorý sa nazýva obchodný register. Zapisuje sa tam každá firma, a to v deň svojho vzniku. Ak firma skrachuje, alebo vstúpi do procesu likvidácie v deň jej zániku sa z obchodného registra odstráni.

Firma

Zápis do obchodného registra je akýsi základ, ale firmy majú zriadené aj iné dôležité záležitosti, ktoré by ste pri zakladaní novej firmy museli vybavovať sami a všetko by tak ostávalo na vašej hlave. Jedna sa oto, že firmy sú registrované v sociálnej a zdravotnej poisťovni. Taktiež už majú pridelené svoje identifikačné číslo či daňové identifikačné číslo. Majú zriadenú živnosť poprípade viac živnosti, čiže vy už sa o nič starať nemusíte. Nemusíte sa obávať https://www.aktuality.sk/clanok/520407/guatemalsky-prezident-morales-sa-zatial-nemusi-obavat-odobratia-imunity/ tieto firmy sa predávajú až po vysporiadaný všetkých záväzkoch, preto nie je možné, aby firmy po sebe zanechali nejaké neželané dlhy či už voči veriteľom, partnerom, dodávateľom alebo iným osobám.

Firma

To, že predávajúci čestné vyhlasuje, že firmy sa predávajú výlučne, ako “čisté” je uvedené aj v zmluve, ktorú musíte podpísať. Okrem toho, že firmy sú registrované na mnohých úradoch im prináleží aj ďalší podstatný benefit a to ten finančný. Všetky firmy majú splatené základné imanie, ktoré je vo výške 5000€. A to už je dobrá pomoc, ktorá vám určite pomôže pri rozbiehaní vášho biznisu. Existujú aj firmy, ktoré sú novozaložené a čakajú tak len na svojho prvého majiteľa, keďže predtým nikdy nepodnikali. Tieto firmy sa nazývajú ready-made. Majú taktiež splatené základné imanie v plnej výške a okrem toho sú aj registrované na rôznych podstatných úradoch ako to aj u predošlej možnosti.