Kým väčšinou chcú byť počas zimy vyparádené a štýlovo oblečené aj napriek chladnému počasiu hlavne ženy, netreba zabúdať ani na módne zimné oblečenie pre mužov. Mnoho pánov oblečenie v zime podceňuje a volí skôr ľahšiu vetrovku a tenisky, avšak pri naozaj silných mrazoch je toto oblečenie nevhodné. Pokiaľ patríte medzi skupinu ľudí, ktorí sa aj počas zimných mesiacov obliekajú naľahko, nemôžete sa potom čudovať, keď bývate často chorými. Poriadne teplé a hrubé svetre a mikiny či dlhšia zimná bunda je naozaj do chladného počasia nevyhnutnosťou.

bunda s kožušinou

Mnohým mužom možno na móde a na tom, čo si oblečú až tak veľmi nezáleží, ale samozrejme, že sa nájdu aj takí, ktorí si na štýle a vkuse veľmi potrpia. Módny trh a predajne s oblečením ponúkajú pre každého muža dnes širokú ponuku vkusného a štýlového zimného oblečenia, ktoré zahreje aj v tých najtuhších mrazoch. Od klasických páperových búnd cez pánske parky až po elegantné kabáty či iné zimné kúsky. Vybrať si dokáže podľa svojho štýlu každý.

mužská zimná móda

Zaujímavou, avšak často aj kontroverznou voľbou sú pánske bundy s kožušinou, avšak existuje aj ich šetrnejšia alternatíva. V minulosti sa väčšinou využívali kože a kožušiny z reálnych zvierat, pretože naši predkovia nedokázali tento materiál nahradiť iným spôsobom. My, ale dnes kožušiny dokážeme vyrábať šetrným spôsobom bez nevyhnutnosti zabíjania zvierat. Takéto syntetické kožušiny dokážu v zime zahriať rovnako, ako tie živočíšne a podobným spôsobom je možné nahradiť i zvieracie kože za eko kožu. Nech už hľadáte kožuch alebo iba bundu s kožušinovými prvkami, vďaka umelej kožušine získate teplý odev do chladného počasia, kvôli ktorému nebolo ublížené žiadnemu tvorovi. V prípade, že sa teda zaujímate o problematiku týrania zvierat alebo nechcete podporovať kožušinové farmy, určite zvoľte radšej bundu so syntetickou umelou kožušinou.