Ak zvyknete jazdiť na dlhé trate, je vždy dobré, keď budete pripravený na nepredvídateľné situácie. Ja, ako obchodný zástupca, ktorý nie raz za deň precestuje celé Slovensko „ tam a späť“, skutočne viem o čom hovorím. Ako sa teda pripraviť na dlhé cesty tak, aby ste nikdy neostali prekvapení, zaskočení a v zúfalej situácii, napríklad v noci, niekde medzi dvoma dedinami a bez pomoci v dohľade? Toto je môj recept.

Chlapec šoféruje auto

Malý prieskum autoservisov

Na mojich služobných výjazdov v rámci v Slovenskej republiky sa mi oplatilo urobiť jednu vec. Zistiť si informácie o servisoch, ktoré mám po ceste. Nehovorím, že si máte dať do auta obrovskú mapu našej republiky a na každých desiatich kilometroch nájsť servis. Avšak jeden záchytný a záchranný bod na každých päťdesiatich kilometroch nie je zlou vecou a riešením. V mobile mám teda zaznačenú svoju trasu a pomocou aplikácie si na každých päťdesiat až sto kilometrov vždy zaznačím autoservis, ktorý je overený, spoľahlivý a viem, že je otvorený napríklad i cez víkendy alebo neskoro večer a ponúka možnosť takzvaného rýchloservisu. Napríklad, vyrazím z Bratislavy, prvý servis, ktorý mám poznačení je autoservis Dubnica, ďalší sa nachádza nejakých päťdesiat kilometrov a tak ďalej. Verte mi, tento mini prieskum mi už neraz zachránil zadok. V prenesenom slova zmysle samozrejme.

Auto ide po diaľnici počas západu slnka

Buďte pripravení, vždy pripravení!!!

Druhou vecou je vaša pripravenosť. Okrem povinnej výbavy by ste mali mať v aute aj rôzne iné veci, pomocou ktorých s viete automobil spojazdniť rýchlo a hlavne sami, na prvej benzínovej pumpe. Mám na mysli napríklad náhradný klinový remeň, olej a nepochybne i kanistru s benzínom. Súprava na opravu pneumatík a náhradné žiarovky do plusu, sú taktiež veľmi nápomocné vecičky, ktoré by ste si mali nepochybne hodiť do kufru svojho automobilu, s ktorým jazdíte na dlhé vzdialenosti.