Rozmýšľali ste nad tým, že možno je za vašim nekvalitným spánok zle zvolený matrac? Množstvo ľudí sa pri výbere matraca zameriava najmä na cenu. Samozrejme vyberať matrac v našej cenovej kategórii je úplne bežné. Ale vaša voľba by nemala padnúť na najlacnejší model bez toho, aby ste vedeli jeho vlastnosť, vyskúšali si tvrdosť a otestovali kvalitu. Trh s matracmi je skutočne rozmanitý. Niekedy vlastne ani nevieme, podľa čoho si matrac na posteľ máme vybrať. Máme sa riadiť tvrdosťou? Máme kupovať matrac z kvalitného materiálu? Máme sa zamerať na výšku matraca? Najlepšie všetko dokopy.

matrac

O vlastnostiach matraca, ktorý vyhovuje vám by ste mali vedieť. Trh ponúka rôzne tvrdosti matracov a už len vy sa musíte rozhodnúť, či sa lepšie vyspite na tvrdom alebo mäkkom matraci. Takisto rozhoduje na kvalitu spánku aj konštrukcia. Pružinové matrace, taštičkové matrace či matrace s pamäťovou penou. Najlepšie je sa o rôznych konštrukciách matracov poradiť priamo s predajcom. Rozhoduje tiež výplň, ktorá môže byť pre alergikov rozhodujúca. Najčastejšie sa posledné roky kupujú matrace s výplňou Aloe vera alebo kokosovým vláknom.

matrac

Na matraci spíme v priemere osem hodín denne a to ako v zime, tak aj v lete, kedy nám je teplo a potíme sa aj v spánku. Preto aj povrchový materiál zohráva dôležitú úlohu. Kvalitný poťahový materiál zabraňuje vzniku plesní a neusádzajú sa v ňom roztoče a baktérie. To je taktiež dôležitá vlastnosť matraca. Zabezpečiť zdravý spánok bez akejkoľvek prítomnosti nebezpečných roztočov a plesní. Aj vy môžete mať kvalitný matrac už dnes. Segum.sk ponúka množstvo matracov do postele z rady lacných, luxusných, ale aj ortopedických. Navštívte stránku segum.sk a pozriete si aktuálnu ponuku kvalitných matracov na postele. Nebojte sa kontaktovať odborníkov, ktorý vám radi pomôžu s výberom matraca.