Správne a kvalitné pneumatiky na auto, to je téma, ktorej sa a dá venovať donekonečna. Ako správne pneumatiky vybrať, kedy ich meniť a či vôbec meniť a tak ďalej. Áno, pneumatiky sú proste témou, ktorá si vyžaduje našu pozornosť. V nasledujúcich riadkoch by som vám rád poradil ohľadom toho, aké pokuty vám hrozia vtedy, keď nemáte na aute správne pneumatiky.

Žena v kockovaných šatách stojí pri kope pneumatík

Fyzické osoby sú na tom lepšie

V tejto téme som nebol príliš zbehlý, pretože ja patrím k tým osobám, ktoré dávno predtým, ako nasneží, zabehne do svojho pneuservisu Dubnicaa pneumatiky si nechá vymeniť. Minule som sa však stretol s kamarátom, dopravným policajtom, ktorý mi prezradil zaujímavé veci, teda, nie sú až tak zaujímavé, dočítate sa o nich na každej druhej stránke na internete, no pre mňa boli celkom zaujímavé. Ak vás zastavia policajt a vy budete mať v zime letné pneumatiky, ako fyzickej osobe vám hrozí pokuta do výšky šesťdesiatich eur. Ako právnickej osobe, vám už však hrozí pokuta až do výšky tritisícpäťsto eur. No a to už skutočne nie je malá suma.

Trošku iné je to v prípade, že vás policajt zastaví v zime, no vozovka bude suchá a bez pokrývky snehu alebo ľadu. Vtedy by vám pokutu udeliť nemal, no viete, ako to je. Všetko závisí od človeka. Ak by mal teda pán policajt zlý deň, pokutu vám zo zákona dať môže aj v takomto prípade.

Staré červené auto so sfúknutými pneumatikami

Nestačí mať len zimné

Na ďalšiu vec, na ktorú si je potrebné dať skutočne obrovský pozor, je aj dobrý stav pneumatík. Napríklad zošúchaný dezén na zimných pneumatikách je taktiež dôvodom na pokutu v rovnakých výškach, aké som spomenul vyššie. Prednedávnom sa mi dokonca stalo to, že ma zastavil policajt v lete a udelil mi pokarhanie, pretože som mal jednu rozdielnu pneumatiku. To sa totiž taktiež nesmie. Všetky štyri, alebo aspoň dve pneumatiky na jednej náprave, musia byť rovnakého typu. Inak môžete dostať pokutu.