Led žiarovky e14 Ledprodukt sa používajú v lustroch, lampách, bodových svetlách.Žiarovky sa od iných typoch odlišujú typom pätice, čiže závitom, ktorý ma 14 milimetrový prierez, ako to už napovedá jej samotný názov. Inak je to štandardná žiarovka. Tento závit využívajú viaceré druhy žiaroviek napríklad LED žiarovky, halogénové alebo úsporné žiarovky. Môžete sa stretnúť aj s označením malý závit. Keďže sa jedna o jednu z najmenších pätíc, ktorú majú žiarovky. Taktiež sa zvykne týmto žiarovkám s typom e 14 hovoriť malý Edisonov závit. Je to následok toho, že ich vynálezca bol práve Thomas Edison. To nám udáva aj malé písmeno e s ich názvu.

LED

Žiarovky disponujú menším príkonom konkrétne sa jedna o 25 wattov. Ide o skrutkovacie pätice, ktoré sa upevňujú skrutkovanim do svetelného zdroja/objímky.Pätica je časť žiarovky, ktorá prenáša elektrický prúd zo siete do žiarovky. Žiarovky e 14 majú takú päticu, ktorá ma závit. Práve ten závit sa skrutkuje do svietidla.Závit je prakticky rovnaký, ako je to pri type žiarovky e 27 len stým rozdielom, že je o niečo menší. Napätie, ktoré tieto žiarovky využívajú je 230 voltov. Z toho vyplýva, že žiarovky sa bežne používajú v domácnosti. Môžete sa s nimi stretnúť v obývačkách, detských izbách, spálňach alebo aj kuchyniach, kde sa môžu použiť do kuchynskému digestoru alebo do nejakého svietidla. Žiarovky sa môžu požiť napríklad do rôznych lustrov, stolných lámp alebo nástenných svetiel.

závit e 14

Žiarovky sú vyhotovené v mnohých farebných prevedeniach, čo sa týka teploty farby. V miestnostiach alebo izbách, ktoré sú určené na odych a relaxáciu sa odporúča zvoliť si teplú bielu farbu. Na činnosti, pri ktorých sa je potrebné sústrediť, ako je nejaká práca alebo činnosť si môžete vybrať z dennej alebo studenej bielej farby. Tvar, ktorí žiarovky zvyčajne majú je kvapka alebo aj sviečka. Žiarovky si môžete zakúpiť v rôznom farebnom vyhotovení ako už bolo spomenuté. Všetky druhy žiaroviek nájdete na našom webu.