O LED technológiách (LED = skrátenie anglického názvu Light Emitting Diode, teda elektroluminiscenčná dióda) je verejne známe, že poslednou dobou čoraz viac dobíjajú celú radu svetelno-technických zariadení. Vďaka ich (v porovnaní s klasickými žiarovkami a žiarivkami) obdivuhodne dlhej životnosti – až 25 000 hodín, vysokej úspornosti – zaraďujú sa do energetickej triedy A a nižšie, podstatne silnejšej svietivosti a bezpečnosti – nulový obsah ortute, sú v súčasnosti trendom posúvajúcim hranice osvetlenia a dizajnu. Množstvo ľudí sa domnieva, že vzhľadom na ich výkonnosť, efektivitu a produktivitu LED technológii, by bolo možné odvrátiť niekoľko environmentálnych zaťaží súvisiacich s množstvom nebezpečného odpadu, ktorý vytvárajú rýchlo sa vypaľujúce klasické žiarovky a žiarivky.

LED pás

LED pásy sú jedným z odvetví LED produktov. Skladajú sa z diód a sú elegantným, spoľahlivým aj úsporným riešením, napríklad na osvetlenie kuchynských liniek, ozvlášnenie terás, záhrad, detských izieb či obývacích izieb, spální a podobne. Kreatívni a tvoriví ľudia sú vždy nájdu miesto a spôsob na skrášlenie života! Je čisto na Vašej fantázii a preferenciách aký typ, dĺžku, svietivosť a farbu si vyberiete. Na e-shope ledprodukt.sk nájdete LED pásy so zárukou 5 rokov, v dĺžkovom rozpätí 5 – 15 metrov, v cenovej kategórii 19 – 99 eur. Na výber máte 60 – 240 LED svietidiel na jeden meter, v napätí 12 – 24 Vatov.

LED pás

Zvoliť si možno z odtieňov ako studená biela, neutrálna biela, teplá biela, teplá biela 2 500K, zelená, žltá, ružová alebo DUAL – WHITE, ktorá sa nazýva aj CCT. Je to pás, ktorý umožňuje zmenu bielej farby v rozsahu do 3 000 – 6 000K, čo znamená ľubovoľné nastavenie studenej, neutrálnej alebo teplej farby osvetlenia. Pokiaľ Vás článok zaujal a chcete sa dozvedieť o ponuke LED technológií viac, klikajte na LED pásy Bratislava.