Moderné kúpeľne sú plné inovatívnych vychytávok, chytrých elektrických zariadení a ďalších doplnkov, ktoré idú v súlade s modernou dobou. Určite ste si všimli, že v nejednej takejto modernej kúpeľni sa už dávno vymenili nehygienické sprchovacie závesy sa sklenené zásteny. Nie len, že sklenená zástena lmmont.sk vyzerá oveľa krajšie a dodáva celej kúpeľni zaujímavý estetický nádych, ale rovnako má i praktické využitie. Podobne ako sprchovacie závesy i úlohou sklenených zásten je zabraňovanie stekaniu vody zo sprchy či vane. Ak si však tieto dva kúpeľňové či sprchovacie doplnky porovnáme, zástena zo skla predstavuje oveľa lepšie riešenie, než sprchový záves.

sklenená zástena

Spôsobené to je najmä hygienickou stránkou, pretože na sprchových závesoch, a to najmä tých látkových sa po namočení často držali rôzne nečistoty, baktérie a dlho trvalo, kým sa vysušili. Neustále namáčanie spojené s dlhým trvaním uschnutia závesu zväčša následne spôsobuje ideálnu živnú pôdu pre množenie plesní.

sprchovacia zástena

Sklenené zásteny však naopak nepodporujú zadržiavanie vody, pretože jej kvapky po nich rýchlo stekajú naspäť dole. Okrem toho je sklo taktiež hygienické, nemnožia sa na ňom baktérie, plesne a nezadržiavajú nečistoty. Oveľa viac výhodné v porovnaní so sprchovými závesmi je i jeho čistenie, ktoré pozostáva z jednoduchého vyleštenia za pomoci využitia obyčajného čistiaceho produktu na sklenené povrchy, ktorý viete zakúpiť v bežnom obchode. Veľmi populárne sú momentálne sprchovacie kúty, ktoré sú známe pod anglickým názvom „walk in“ a ide vlastne o to, že takáto sprcha nie je od podlahy žiadnym spôsobom oddelená ani vyvýšená. Jediná vec, ktorá ju od zvyšku miestnosti oddeľuje je sklenená zástena, ktorá v tomto prípade siaha od zeme až po strop. Takáto sprcha dokonca nemá ani žiadne dvere, čo vyplýva i z anglického pomenovania, a teda dá sa do nej priamo vojsť.