Asi poznáte, že na Slovensku sa počas roka konajú dosť často rôzne tradičné jarmoky. Jarmoky predstavujú formu zábavy, občerstvenia, ale aj zábavu hlavne pre deti. Chodievate radi na tradičné jarmoky? Čo všetko na nich máte naozaj radi? Baví vás práve program alebo len sa chodievate na jarmoky dosýta dobre najesť? Jarmoky sú súčasťou našich životov. Je to obdobie, kedy do mesta príde trochu života. Hlasná hudba, tanečný alebo zábavný program na pódiu, všade voňajúce občerstvenie a rôzne ponuky výrobkov od predávajúcich stánkarov.

 

Jarmok

 

Na každého majú niečo pripravené. Jeden človek ľúbi dobré jedlo, iní sa rád pozastaví pred pódiom a pozerá sa na predstavenie. Deti určite zaujmú rôzne kolotoče, od výmyslu sveta. Má vaše dieťa rado autodrom alebo manéž? Určite poznáte omnoho viac druhov kolotočov, ktoré sa nachádzajú práve počas jarmoku. Jarmok prinesie pocit zábavy, hudby, radosti a detského smiechu. Dospelí si môžu pokupovať rôzne výrobky od domácich predávajúcich, či len tak popozerať ponuku, ktorú predávajú. Väčšinou každý štvrtý stánok je s rovnakým tovarom, respektíve sa výrobky opakujú, no aj tak si ich mnohí ľudia zakúpia. Podporujú tým domácich predávajúcich a zároveň si domov odnášajú pamiatku na navštívený jarmok.

 

Manéž

 

Na tradičnom jarmoku nesmie chýbať vynikajúca hudba. Keďže každý človek má rád inú hudbu, organizátori sa snažia každému prísť na vkus. Práve pre to je prispôsobená aj hudba. Dosť často budete počuť slovenskú folklórnu hudbu, no aj modernú hudbu. Dnešné kultúrne podujatia sú prispôsobené všetkým návštevníkom. Pre to je program pestrý. Jarmok je miestom aj na stretávanie svojich blízkych. Možno niektorí sa stretávajú len, keď je práve jarmok. Idú spolu popozerať stánky, ponúknu sa dobrým občerstvením alebo si trošku vypijú. Rodiny s deťmi navštívia kolotoče a doprajú svojim malým ratolestiam pocit zábavy.