ZIP vrecúška sú rýchlo uzatvárateľné sáčky, ktoré sa dajú použiť na rozličné účely. Ich obsah zostáva po celý čas chránený, vďaka uzatváraciemu patentu na sáčkoch, ktorý tesní vzduch. Okrem toho sú tieto ZIP sáčky aj rezistentné pred prachom, odolné voči vode, vlhkosti a iným nástrahám z vonkajšieho okolia, ktoré by mohli vnútorný obsah vrecka poškodiť. Taktiež chránia aj voči preneseniu nečistôt na predmety v nich uchované a pred možným zničením, ktoré by mohlo nastať počas manipulácie a prepravy.

ZIP sáčok prázdny

Sáčky sa dajú kúpiť v niekoľkých variantoch, čo sa ich veľkosti týka – malé, stredné i veľké typy. Rovnako sa dajú zakúpiť aj v nekonečnom množstve farebných druhov alebo s rôznymi vzormi a obrázkami. Keď však obľubujete klasiku, zoženiete aj klasické jednofarebné alebo priesvitné ZIP vrecká. Vyberať z grafických a farebných úprav, by ste mali podľa toho, čo chcete do konkrétneho sáčku uložiť. Do tých, ktoré nie sú priesvitné sa oplatia skôr ukladať predmety a veci, ktoré nemajú byť na očiach hocikomu – teda tento typ vrecúšok je lepší na súkromné a citlivé veci. Naopak, priesvitné sáčky, sú ideálne na odloženie čohokoľvek, v čom chcete mať rýchly prehľad.

ZIP sáčky s pečivom

Priehľadnosť jednotlivých sáčikov umožní vidieť ich obsah bez nevyhnutnosti vyberania každej veci von. Priesvitné a nepriehľadné vrecúška sú ideálne na poslanie balíčkov, zásielok a využívajú ich dosť často internetové obchody. Podľa toho, čo si zákazník objednal, vedia prispôsobiť veľkosť a typ vrecka konkrétnej objednávke. Dokonca sa tieto sáčky dajú upraviť aj tak, že sa napríklad potlačia logom alebo inými firemnými prvkami danej značky. Využitie avšak nájdu aj v bežných domácnostiach, kde do nich viete uložiť čokoľvek, od jedla, korenín, mäsa, súčiastok, šperkov a ďalších, menších i väčších vecí. Za ich veľkú výhodu môžeme považovať to, že sa dajú využívať opätovne, čomu vďačia najmä ich uzatvárateľnému patentu. Podľa potreby sa dajú kúpiť i hrubšie ZIP sáčky, prípadne sáčky s miestom na písanie, aby ste vedeli, čo sa v nich nachádza.