Pneumatiky! Jediná časť, ktorá spája vaše auto s vozovkou. Preto je viac než logické, že by mali byť čo najkvalitnejšie. O tom, že výber správnych pneumatík netreba podceňovať, som vedela odjakživa. Moja známa však nie a môžem povedať, že sa jej to nepekne vypomstilo. V tomto prípade, vďakabohu, nešlo o žiadnu tragédiu, aj keď v jej prípade asi taktiež nebola úplne šťastná. Kupovaním lacných pneumatík totiž nakoniec kvalitne prerobila. Poučte sa i vy na príklade tejto nešťastnice a začnite kupovať naozaj kvalitné pneumatiky.
Detail na čiernu pneumatiku hankook

Čo urobia nekvalitné pneumatiky s vašim autom

V toto prípade je úplne jedno či hovoríme o letných, zimných alebo takzvaných celoročných pneumatikách. Vo všetkých troch prípadoch, aj keď nič ako celoročné pneumatiky v skutočnosti neexistuje, nekvalitné kúsky môžu úplne zničiť vaše auto. Presne to sa po dvoch rokoch užívania brakov stalo aj mojej známej, ktorá musela vymeniť hliníkové disky, do ktorých investovala nemalé peniaze. Áno, je to paradox. Investovať do diskov a pritom používať lacné pneumatiky, no každý sme nejakí.
Lacné pneumatiky spôsobia aj to, že sa jazda autom stane náročnejšia. Nekvalitná guma neprilieha na vozovku tak, ako by mala a problém je na svete. Auto horšie brzdí, takže sa prirodzene predlžuje aj jeho brzdná dráha. Jednoducho, všetko zle.

Čo urobia nekvalitné pneumatiky z vašou peňaženkou

Nie je veľmi ťažké prísť na to, čo sa stane, ak budete kupovať lacné a nekvalitné pneumatiky. Budete ich musieť kupovať dvakrát do roka, pretože neexistuje šanca, aby vám dobre poslúžili dve sezóny za sebou. moja známa by vám o tom vedela rozprávať.
Čierna pneumatika na červenom aute

Ako rozpoznať kvalitné pneumatiky

Kvalitu rozpoznať iba tak, že o pneumatikách budete niečo vedieť. Pokiaľ neviete nič, musíte si nájsť spoľahlivého predajcu. My sme už dlhé roky spokojní s pneumatikami Dubnica, kde ich nám aj rovno prezúvajú. Preto odporúčam, aby ste si i vy našli zodpovednú pneuservis vo svojom okolí.